NEWSLETTER - PRACA NA E-MAIL
ZMIEŃ USTAWIENIA / WYPISZ SIĘ

PRACA ĆWIKLICE - NAJNOWSZE OFERTY

aktualnie brak ofert pracy w miejscowości: Ćwiklice

OFERTY PRACY ĆWIKLICE OKOLICE

Praca na produkcji
zawód: pracownik fizyczny rodzaj: umowa o pracę
Ślusarz narzędziowy
zawód: ślusarz rodzaj: umowa o pracę
Tychy
2018-01-16
Magazynier - operator wózka widłowego
zawód: magazynier rodzaj: umowa o pracę
Operator CNC
zawód: pracownik fizyczny rodzaj: umowa o pracę
Bielsko-Biała
2018-01-17
POLECANY PRACODAWCA

Ćwiklice - wieś w województwie śląskim i powiecie pszczyńskim. Pierwsza wzmianka o wsi pochodzi z 1326 roku, a w 2007 roku na terenie wsi odkryto kopiec, który po badaniach okazał się grodkiem rycerskim z XIV wieku. Bezsprzecznie główną atrakcją Ćwiklic jest kościół barokowy pw. św. Marcina z przełomu XVI i XVII wieku. Wieś posiada krajobraz charakterystyczny dla tutejszych terenów i przeważają w nim lasy oraz pola. Miejscowość blisko związana z Pszczyną, a także z Miedźną.

Ćwiklice bezpośrednio graniczą z Pszczyną stanowiąc od tej strony ich przemieście. Przebiega tędy droga krajowa z Pszczyny do Brzeszcz, a niedawno powstał w pobliżu sklep popularnego dyskontu spożywczego.

Inne ciekawe miejsca leżące we wsi to schronisko dla chorych zwierząt "Przystań Ocalenie" na Podlesiu (północna część Ćwiklic), "Organistówka" oraz figura archanioła Michała. Jest tutaj także grób nieznanych żołnierzy, związany z pochowaniem tutaj żołnierzy podczas II wojny światowej. Istnieje jeszcze kilka takich grobów, które znajdują się w lasach.

Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2007-2018