NEWSLETTER - PRACA NA E-MAIL
ZMIEŃ USTAWIENIA / WYPISZ SIĘ

PRACA ĆWIKLICE - NAJNOWSZE OFERTY

aktualnie brak ofert pracy w miejscowości: Ćwiklice

OFERTY PRACY ĆWIKLICE OKOLICE

Operator maszyn i urządzeń
zawód: pracownik produkcji rodzaj: praca stała
Bielsko-Biała
2017-10-18
Pracownik produkcji- praca w systemie 2-zmianowym
zawód: pracownik produkcji rodzaj: praca tymczasowa
Inżynier jakości
zawód: inżynier rodzaj: praca stała
Manager restauracji
zawód: manager rodzaj: praca stała
Pszczyna
2017-10-11

Ćwiklice - wieś w województwie śląskim i powiecie pszczyńskim. Pierwsza wzmianka o wsi pochodzi z 1326 roku, a w 2007 roku na terenie wsi odkryto kopiec, który po badaniach okazał się grodkiem rycerskim z XIV wieku. Bezsprzecznie główną atrakcją Ćwiklic jest kościół barokowy pw. św. Marcina z przełomu XVI i XVII wieku. Wieś posiada krajobraz charakterystyczny dla tutejszych terenów i przeważają w nim lasy oraz pola. Miejscowość blisko związana z Pszczyną, a także z Miedźną.

Ćwiklice bezpośrednio graniczą z Pszczyną stanowiąc od tej strony ich przemieście. Przebiega tędy droga krajowa z Pszczyny do Brzeszcz, a niedawno powstał w pobliżu sklep popularnego dyskontu spożywczego.

Inne ciekawe miejsca leżące we wsi to schronisko dla chorych zwierząt "Przystań Ocalenie" na Podlesiu (północna część Ćwiklic), "Organistówka" oraz figura archanioła Michała. Jest tutaj także grób nieznanych żołnierzy, związany z pochowaniem tutaj żołnierzy podczas II wojny światowej. Istnieje jeszcze kilka takich grobów, które znajdują się w lasach.

Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2007-2017