NEWSLETTER - PRACA NA E-MAIL
ZMIEŃ USTAWIENIA / WYPISZ SIĘ

PRACA CZARKÓW - NAJNOWSZE OFERTY

aktualnie brak ofert pracy w miejscowości: Czarków

OFERTY PRACY CZARKÓW OKOLICE

Pomocnik drukarza fleksograficznego
zawód: pracownik produkcji rodzaj: praca stała
Pszczyna
2017-08-04
KONSTRUKTOR – ELEKTRONIK, PROGRAMOWANIE µC
zawód: konstruktor rodzaj: praca stała
Tychy
2017-08-14
Doradca Handlowy
zawód: doradca rodzaj: praca stała
Bielsko-Biała
2017-08-17
TOKARZ / FREZER
zawód: tokarz rodzaj: praca stała
Pszczyna
2017-08-14

Czarków - wieś znajdująca się w województwie śląskim i powiecie pszczyńskim. Wieś graniczy z Kobiórem, Radostowicami i Piaskiem. Pierwsza wzmianka o wsi pochodzi z XVI wieku. Krajobraz wsi tworzą przede wszystkim lasy i stawy. W centrum Czarkowa stoi Kościół Parafialny, Ośrodek Kultury, Zespół Szkolno-Przedszkolny, Ośrodek Zdrowia i kilka sklepów.

Na terenie Cisownicy funkcjonuje kilka zakładów przemysłowo-usługowych, które dają mieszkańcom zatrudnienie. W niektórych stawach na terenie wsi dalej prowadzi się intensywną hodowlę ryb. Ludowy Klub Sportowy Czarków rozgrywa swoje mecze piłkarskie w Klasie A - Grupa Tychy.

Komunikacja dla mieszkańców odbywa się za pomocą połączeń PKS i linii kolejowej Pszczyna - Rybnik. 1,5 km od centrum wsi znajduje się przystanek kolejowy. Z ciekawostek historycznych i zabytków można wymienić tutejszy cmentarz "Dębina" (pamiętający czasy potopu szwedzkiego) oraz zabytkową kapliczkę. Przez Czarków przechodzą szlaki rowerowe i spacerowe. Do najciekawszych należy trasa biegnąca z Zamku Książąt Pszczyńskich do pałacu myśliwskiego w Promnicach.

Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2007-2017