NEWSLETTER - PRACA NA E-MAIL
ZMIEŃ USTAWIENIA / WYPISZ SIĘ

PRACA JANKOWICE - NAJNOWSZE OFERTY

aktualnie brak ofert pracy w miejscowości: Jankowice

OFERTY PRACY JANKOWICE OKOLICE

INŻYNIER KONSTRUKTOR
zawód: konstruktor rodzaj: praca stała
Bielsko-Biała
2017-08-08
SPECJALISTA DS. URUCHOMIEŃ I SERWISU
zawód: serwisant rodzaj: praca stała
Tychy
2017-08-14
MANAGER JAKOSCI
zawód: inżynier rodzaj: praca stała
Kaniów
2017-08-04
Pracownik z doświadczeniem w pracy na produkcji
zawód: pracownik produkcji rodzaj: praca tymczasowa
EKSPORT MANAGER
zawód: manager rodzaj: praca stała
Pszczyna
2017-08-14

Jankowice - wieś położona w bezpośrednim sąsiedztwie miasta Pszczyna, w województwie śląskim. Wieś znana między innymi z zagroda żubrów  (Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Pszczyńskie Żubry") - hodowla żubrów na tym terenie istnieje od 1865 roku. Miejscowość leży na trasie Pszczyna - Bojszowy. Wieś znana także z tego, że od lat działa tutaj klub - dyskoteka Grant. Na obszarze Jankowic są pozostałości Puszczy Pszczyńskiej. Na wieś Jankowice składają się dawne Jankowice Miejskie i Jankowice Książęce.

Na terenie wsi znajduje się kilka historycznych kapliczek i cmentarz z czasów potopu szwedzkiego. Z ciekawostek, jakie tutaj można znaleźć jest tajemniczy głaz ?Kamień? leżący na drodze w kierunku Międzyrzecza. Tradycja mówi o sprowadzeniu go przez księcia pszczyńskiego z Gór Stołowych.

Na terenie Jankowic działa Koło Gospodyń Wiejskich i Zespół Śpiewaczy "Jankowiczanki". Działa tutaj także Ochotnicza Straż Pożarna, a także Ludowy Klub Sportowy "Znicz". Jankowice są bardzo ważną wsią Ziemi Pszczyńskiej, do której warto przyjechać.

Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2007-2017