NEWSLETTER - PRACA NA E-MAIL
ZMIEŃ USTAWIENIA / WYPISZ SIĘ

PRACA JANKOWICE - NAJNOWSZE OFERTY

aktualnie brak ofert pracy w miejscowości: Jankowice

OFERTY PRACY JANKOWICE OKOLICE

Doradca Handlowy
zawód: doradca rodzaj: praca stała
Bielsko-Biała
2018-01-16
KONSTRUKTORA ELEKTRONIKA
zawód: konstruktor rodzaj: umowa o pracę
Pszczyna
2018-01-15
Stażysta w Dziale Procesu
zawód: stażysta rodzaj: staż
Bielsko-Biała
2018-01-09
Pracownik produkcji- branża stolarska
zawód: pracownik produkcji rodzaj: umowa o pracę
Bestwina
2018-01-17
POLECANY PRACODAWCA

Jankowice - wieś położona w bezpośrednim sąsiedztwie miasta Pszczyna, w województwie śląskim. Wieś znana między innymi z zagroda żubrów  (Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Pszczyńskie Żubry") - hodowla żubrów na tym terenie istnieje od 1865 roku. Miejscowość leży na trasie Pszczyna - Bojszowy. Wieś znana także z tego, że od lat działa tutaj klub - dyskoteka Grant. Na obszarze Jankowic są pozostałości Puszczy Pszczyńskiej. Na wieś Jankowice składają się dawne Jankowice Miejskie i Jankowice Książęce.

Na terenie wsi znajduje się kilka historycznych kapliczek i cmentarz z czasów potopu szwedzkiego. Z ciekawostek, jakie tutaj można znaleźć jest tajemniczy głaz ?Kamień? leżący na drodze w kierunku Międzyrzecza. Tradycja mówi o sprowadzeniu go przez księcia pszczyńskiego z Gór Stołowych.

Na terenie Jankowic działa Koło Gospodyń Wiejskich i Zespół Śpiewaczy "Jankowiczanki". Działa tutaj także Ochotnicza Straż Pożarna, a także Ludowy Klub Sportowy "Znicz". Jankowice są bardzo ważną wsią Ziemi Pszczyńskiej, do której warto przyjechać.

Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2007-2018